stavba těla koně

11. července 2009 v 21:32 | Danka |  pipisy koníku
Koňské tělo se skládá z řady na první pohled viditelných částí, které mají svá projmenování.Je dobré se je naučit, neboť vám to pomůže porozumět tomu, co čtete v časopisech nebo knihách, a také příkazům, které budete dostávat, pokud se třeba rozhodnete naučit se na koni jezdit.Tím, že se naučíte tyto terníny, dozvíte se o koních a ponyích co víc a lépe si porozumíte a jinými lidmi, kteří se také zabývají koňmi.Budete si moci popovídat o jejich péči a probrat veškeré problémy s veterinářem.

STAVBA TĚLA
Stavba těla označuje způsob, jakým je kůň nebo pony stavěn.Liší se podle typu a plemena, ale měla by být souměrná.Malá hlava, velké,jasné oči, šikmé plíce a spěnky,menší obvod holeně,kratší hřbet a silná záď jsou považovány za znaky dobré stavby těla.

KOSTRA
Kostra je kosterní rámec, který podpírá tělo koně.Lebka chrání mozek a žebra chrání srdce a plíce.Kosti nohou nesou váhu koně a kolouby mu umožňují se pohybovat.Svaly upevněné na kostech pomocí šlach, zajišťují pohyb.

VNITŘNÍ ORGÁNY
Kůň má velké srdce a plíce, které mu umožňují vykonávat rychlý pohyb.Mozek má malý.Mícha probíhá z mozku páteří.Z míchy se do celého těla rozbíhají nervy.Žaludek je malý, střeva měří kolem 30 metrů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

jake je tvoje oblíbene plemeno koníka?

ČT... 29% (9)
PAINT HORSE... 22.6% (7)
LIPICIAN.... 6.5% (2)
SHETLANDSKÝ PONÍK... 9.7% (3)
HAFLING... 12.9% (4)
MI JE TO JEDNO HLAVNĚ KDYŽ JE TEN KONÍK HODNÝ.. 6.5% (2)
NENÍ TADY... 12.9% (4)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama